ماینینگ چیست ؟

ماینینگ (Mining) یا استخراج ارز دیجیتال فرایندی است که در آن تراکنش ارز دیجیتال تایید می شود و به بلاک چین افزوده می شود. با انجام ماینینگ کوین های جدید تولید می شوند و به موجودی در گردش آن ارز دیجیتال خاص اضافه می شود.

در واقع کسانی که ماینینگ(mining) یا استخراج میکنن با استفاده از سخت افزارهایی که میخرند بیتکوین تولید میکنن اما این بیت کوین چگونه تولید میشود؟

بیت کوین توسط  کیف پول که  نرم افزار هایی هستن که روی کامپیوتر یا گوشی موبایل نصب میشوند تولید میشود  در واقع این نرم افزار ها با حل معادلات پیچیده ریاضی کوین تولید می کنند و برای تولید آن باید فارم یا به اصطلاح مزرعه احتیاج خواهد داشت(فارم به تجهیزاتی که باعث ماینینگ(mining) میشود گفته میشود که شامل دستگاه استخراج ،اینترنت،کیف پول،برق و تجهیزات خنک کننده ) زیرا برای حل این معادلات نیاز به سخت افزار های قوی نیاز دارد و با کامپیوتر و گوشی های معمولی به صرفه و زیان بار خواهد بود.

اما سوال این است که ماینینگ(mining) در چه صورتی به صرفه است؟

در جواب این سوال میشه گفت در روش اول که خرید دستگاه ماینینگ است نیاز به سرمایه اولیه برای خرید دستگاه دارید علاوه بر اون مهمترین مشکل این روش استفاده از برق مناسب است که با برق شهری هیچ سودآوری ندارد و علاوه براون دستگاه ممکن است خرابی داشته باشد و به محیطی خنک احتیاج دارد چون دستگاه به شدت داغ می کند و در آخر دستگاه عمر محدودی دارد. اما اگر شما هم توانستید با برق صنعتی و با تمام تجهیزات استخراج کنید تقریبا سود خوبی بدست می آورید.

پس راه چاره برای کسانی که سرمایه اولیه دستگاه خریدن ندارند چیست؟

در پاسخ راهی  وجود دارد به نام استخراج ابری(  cloud mining). در استخراج ابری شما در سایت هایی عضو میشوید و این سایت ها به صورت پولی هستن یا رایگان.در نوع پولی شما در ازای دادن مقداری پول یا بیتکوین مقداری هش(نرخ تولید بیت کوین) خریداری می کنید که در ازای آن هر روز مبلغی دریافت می کنید اما در نوع رایگان شما با ثبت نام در سایت مقداری هش رایگان دریافت میکنید که با آن میشود مقداری بیت کوین بدست اوردید اما شیوه یا سیاست این نوع سایت ها به این گونه است که شما مجازید با دریافت مقدار مشخص بیت کوین از حسابتان در سایت برداشت کنید و به حساب کیف پولتان بریزید و اینکه شما بعد از اینکه به سایت اعتماد کردید مبنی بر اینکه پولتان برداشت شده است بسته به نوع مقدار نوع پلن هایی که مشخص شده بیت کوین یا پولی در سایت سرمایه گذاری کنید که ما در این سایت با مشاهده نظر های کسانی که قبلا ثبت نام یا سرمایه گذاری کردن را مرور می کنیم با این حال نکته ای که مهم است اینه

هیچ گاه نمی توان به صورت صد درصد به هر سایتی اطمینان کردو اینکه هدف سایت فری ارن تنها معرفی سایت های معتبر خواهد بودوسایت فری ارن هیچ گونه مسئولیتی در قبال سرمایه شما نخواهدداشت هر چند نهایت سعی ما این است که بهترین سایت ها را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه